nolangroup
05 خرداد 1402 - 10:30

حمله هکری گسترده به زیرساختهای نیروی دریایی آمریکا

حمله هکری گسترده به زیرساختهای نیروی دریایی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کارلوس دل تورو معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است. 

براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی دریایی آمریکا با بیان اینکه نیروی دریایی آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفته است مدعی شد: برای ما جای تعجب نیست که چین نه تنها در سالهای اخیر که به مدت چند دهه از این شیوه استفاده میکند. 

وی از بیان جزئیات درباره کمیت و کیفیت این حمله سایبری خودداری کرد اما تاکید کرد که نیروی دریایی آمریکا طی سالهای گذشته همواره با چنین حملاتی دست و پنجه نرم کرده است. 

اما شرکت مایکروسافت روز چهارشنبه طی بیانیه ای هشدار آمیز به شرکتهای دولتی و غیردولتی اعلام کرد که یک گروه پیشرفته هکری تحت حمایت دولت چین با موفقیت از یک آسیب‌پذیری در مجموعه امنیت سایبری سوء استفاده کرده است.

مایکروسافت در بیانیه خود گفته، این آسیب پذیری که توسط گروهی با نام ولت تایفون مورد نفوذ قرار گرفته است زیرساختهای حیاتی سایبری در طیف وسیعی از صنایع آمریکایی را تحت تاثیر قرار میدهد. 
مایکروسافت همچنین اعلام کرد که هکرهای چینی بخش‌های ارتباطی و دریایی را در خلیج گوام که یک پایگاه نظامی کلیدی نیروی دریایی ایالات متحده است، هدف قرار داده‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است، به نظر میرسد گروه هکری به جای ایجاد اختلال در سیستمها بر نظارت متمرکز بوده است اما مقامات ارشد پنتاگون و کارشناسان از هک شدن زیرساختهای گوام ابراز نگرانی کرده اند چرا که قلمرو این جزیره در جلوگیری از حمله چین به جزیره تایوان بسیار مهم است.

وزارت خارجه چین و رسانه های این کشور ادعاهای مایکروسافت را رد کرده و ان را اطلاعات نادرست خوانده اند.

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238946